• https://www.facebook.com/sosyetemagazincom-224597530927378/?fref=ts
  • https://plus.google.com/www.sosyetemagazin.com/posts
Üyelik Girişi
Saat
Takvim

BURAK KUT KIZINDAN İLHAM ALARAAK YENİ BESTELER HAZIRLIYOR

Silahsız Burak Kut Kuvvetleri adında hayran grubu olan şarkıcı, 'Burak'a aşığız' diyorlar ama onların aşkının içinde seks yok! Ben de benimle fantezi dünyasına girmelerini değil, müziğimi hayal etmelerini isterim" dedi ve ekledi: "90'lardaki şaşaayı aramak akıllıca olmaz. O günün dinamikleri başkaydı"

Kanaltürk ekranlarında Türk halk müziği sanatçısı Sevcan Orhan'la birlikte 'Ramazan Neşesi' adında bir müzik programa başlayan ünlü şarkıcı Burak Kut; Ramazan'dan sonra yeni albüm için çalışmalara başlayacağının müjdesini verdi. Enerjik bir albümle geri döneceğini söyleyen Kut'la; yeni programını, Cansel Yeni ile evliliğini, altı aylık kızı Aden Bucan'la ilişkini ve müzikal kariyerini konuştuk.

Size bu programdan teklif geldiğinde "Ne alaka Ramazan ve ben?" dediniz mi?
Programın adı 'Ramazan Neşesi' fakat dini içerikli bir program değil... İçinde tamamen müzik var. Müziklerin çoğunluğu da sevilen şarkılar; hem benim kendi hitlerim, hem hayranlarımın benden duymak istediği eski şarkılar... Sevcan'ın (Orhan) kendi repertuvarı da var. Seyircinin; programı izlerken bütün şarkılara eşlik etmesini istiyoruz. Bu, Ramazan'da başlayan bir müzik programı...

Bu program sizin canlı performansınızı özleyenler için de iyi bir fırsat olacak aslında...
Sağ olsunlar bizim kemik bir dinleyicimiz var; adlarını 'Silahsız Burak Kut Kuvvetleri' koymuşlar. Sosyal medyada okuyorum, hoşuma gidiyor. Bu arada benim ne Facebook'ta, ne de Twitter'da hesabım var. Bunu da bu vesileyle belirtmek isterim.
BAŞKA ZİRVELER ARIYORUM
Uzun bir süre ortada yoktunuz, sonra 'Komple' ve ardından 'İlaç' albümleriyle geri döndünüz... 90'lardaki şaşaayı yakalayabildiniz mi? Bunun muhasebesini yaptınız mı?
Öyle bir şey ummuyordum ki... Ben geçmişi yakalamak isteyen ya da geçmişle yaşayan biri değilim. O yüzden aradığım şey, geçmiştekini yakalamak değildi. Tabii ki çok bereketli yıllardı; hem kazanç, hem popülarite açısından... Ama o günün dinamikleri başka, bugününkiler bambaşka... Eskiyi beklemem akıllıca olmaz.

Yani yeniden zirveye çıkmak gibi bir hayaliniz yok?
Kesinlikle... Benim amacım aynı zirveye tekrar çıkmak değil; ben hep başka zirveler arıyorum. Ama bu çok uzun bekleme sürecinden sonra, seyircilerimin beni aynı hızla kucaklamasından çok mutlu oldum.

Sizin için pek çok müziksever "Çok iyi canlı performans şarkıcısı, sesi çok iyi ama hak ettiği yerde değil" diyor... Katılıyor musunuz?
Bilmiyorum ki hak ettiğim yer nedir, neresidir? Bu; hayatınızda kendinizi nerelere koyduğunuzla ilgili... Ben yetenekli bir müzisyen olduğumun farkındayım. Bunun için Allah'a şükrediyorum. Bazı şeylerin sizde olması gerekiyor ki bunun üstüne gidebilesiniz. Hak ettiği yer meselesiyse, bu nasıl değerlendirdiğinizle ilgili. Ben de eskiden öyle değerlendirirdim. Yani maddesel dünya önemliydi benim için, ama artık olaya manevi açıdan bakıyorum. Yani artık o şaşaayı tercih etmem. Müzikal anlamda ise ben her zaman fazlasını istiyorum.

Ne istiyorsunuz?
Daha çok uluslararası platformda yer almak, daha çok insana sesimi duyurmak! Kendimi kaynayan tencereye ya da volkana benzetirim; yeri geldiğinde o patlamayı yapabilecek potansiyel var elimde... Ama derdim sadece iyi müzik yapmak.

Aradan yıllar geçti ama insanların gözünde hâlâ 'Bebeto'sunuz. Bu sizi rahatsız ediyor mu?
Hiç rahatsız etmiyor, sempatik bir şey, bebek yüzden çıkan bir lakap... Bunu zamanında gazeteci abilerimiz uygun görmüştü. Bu biraz sahiplenme, kendilerinden biri gibi görmekle ilgili...

KIZIMLA BİRLİKTE İLHAMIM ARTTI

'Bebeto' olmanın, size öyle hitap edilmesinin pop starlık kariyerinizde negatif etkisi oldu mu?
Negatif etkisi olduğunu zannetmiyorum. Forumlardaki yorumları okuyorum, "Burak Kut'a aşığız" diyorlar. Ama onların aşkında seks yok! Ben de onlara aşığım, ben de onlara kızıma sarılır gibi sarılıyorum. Zaten hiçbir zaman 'Ben çok çapkınım' imajı beni mutlu etmemiştir. Yoksa öyle tavırlar içine girerdim ama karakterime uygun değil. Hayranlarım beninle evliliği hayal ediyor ama bu minik bir kız çocuğunun, beğendiği bir abisiyle evlenmeyi hayal etmesi gibi... Zaten ben de, benimle fantezi dünyasına girmelerini tercih etmem, müziğimi hayal etmelerini isterim.

Yeni albüm var mı?
Sürekli şarkı yazıyorum. Kızımın gelişiyle birlikte ilhamım da arttı. Elimdeki birikmiş şarkılarla Ramazan'dan sonra yeni albüme girişiyorum.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1307 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
ORGANİZASYONLARDA TEK İSİM